De Stijl

Kolekcja męskich, dużych, eleganckich i bardzo stylowych opraw holenderskiej marki De Stijl. 

Modele o różnych kształtach oraz doskonale dobranej kolorystyce pasują zarówno do mężczyzn ubierających się klasycznie, jak i tych bardziej na luzie.

Marka opraw okularowych DeStijl czerpie inspiracje z ruchu artystycznego DeStijl.

DeStijl to holenderski ruch artystyczny z początku XX wieku używający nazwy wówczas wydawanego pisma DeStijl. Członkowie ruchu opowiadali się za radykalna reformą sztuki, tak aby nadążała za dynamicznym rozwojem nauki i techniki oraz zmianami społecznymi na świecie w tamtych czasach. Radykalną reformę sztuki przedstawiano nie tylko w perspektywie artystycznej ale także użytkowej.Znamienne było wykorzystanie nowoczesnych liniowych i geometrycznych form oraz podstawowych kolorów tj. czerwony, żółty , niebieski, biały, czarny.

Wyznawcy idei DeStijl tacy jak Piet Mondrian i Gerrit Rietveld uważali, że sztuka nie powinna wypełniać tylko roli estetycznej ale również społeczno-funkcjonalną.

Wzornictwo okularów DeStijl to proste liniowe kształty, dynamiczne funkcjonalne formy bez nadmiaru materiałów dające specyficzny klarowny wygląd. Są to wspólne cech składające się na wyjątkowy design opraw DeStijl.

Z biegiem lat marka DeStijl stała się sama w sobie ruchem designerskim wprowadzając na rynek czyste, zaawansowane i duże kształty opraw okularowych.

Marka DeStijl zawsze używa najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań do produkcji opraw okularowych. Użyte materiały to stal chirurgiczna, tytan, beta tytan i wysokiej klasy acetat. Użytkownik otrzymuje optymalne połączenie unikalnego designu i jakości.

W większości opraw zastosowano kultowy , bez-śrubowy zawis DeStijl (patent).

Film DeStijl holland 1924 z instrukcją do obsługi zawiasu na YouTube  - skrót obok.

Połączenie trzech części : prostej sprężyny, charakterystycznego dla DeSijl kwadratowego elementu konstrukcyjnego i zausznika tworzy zawsze mało widoczny super slim zawias   (Japan patent) . Dwa filmy z instrukcją do zawiasu slim dostępne na YouTube  - skrót obok.

Części metalowe opraw pokryte są powłoką IP ( Ion Plating method). Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technik lakierowania dająca najtrwalsze rezultaty.

Zadzwoń i umów się na prezentację pełnej kolekcji De Stijl 
T.: +48 509 400 851

Informacje o marce i prezentacja wybranych modeli De Stijl kliknij tutaj i użyj :

USERNAME: 90000  PASSWORD : Eurovisie